MVR05D621K-S
Mfr.Part #
MVR05D621K-S
Datasheet
MVR05D621K-S
Description
VARISTOR 620V 800A DISC 5MM HIGH
Stock
517
Capacitance @ Frequency :
40 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
25J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V